Gimp – Achtergrond foto wit maken

Met het programma “Gimp” kan je vele fotobewerkingen doen zoals het wit maken van je achtergrond. In mijn voorbeeld ( zie foto) ga ik de fotocamera uitsnijden en de achtergrond wit maken. Er zijn verschillende manieren maar ik vind dit zelf het prettigste.

Achtergrond wit maken

Laad de foto in gimp waarmee de bewerking wilt uitvoeren. Zoom in op de foto ,Klik hiervoor in het menu op beeld, zoom en vervolgens op 200% procent. (Dit is afhankelijk hoe groot de foto is)Foto`s met hoge resolutie geeft het mooiste resultaat.

Selecteer met de muis op de vrije selectie tool.

Klik met muiscursor om de camera heen. Als het goed is, zie u nu rondjes en lijntjes staan.Ga met de vrije selectie tool item rond het onderwerp en maak contact met het eerst bolletje. Als het goed is ,is hele camera met streepjes lijn geselecteerd.

Klik op de rechtermuisknop en de volgende menu springt open.(zie plaatje)Klik op selecteren en inventeren.

In de lagen venster maakt u een nieuwe laag  (zie afbeelding)aan of klik eerste in  het menu op laag en dan op nieuw laag.

Klik op op nieuwe gemaakte laag in de lagen venster. Selecteer nu de emmmer tool en op kleur wit.

Met de emmmer tool klik je op foto wat u wit wilt hebben.Ben je klaar klik op rechtermuisknop en in het menu klik op selecteer en niets.

Het resultaat zie u beneden.

Advertentie`s

Translation

EnglishNederlandsFrançaisDeutschItalianoPolskiEspañolTürkçe
by Transposh - vertaal je blog in 60+ talen